A világon mindenütt működnek Waldorf-iskolák, Japántól Dél-Afrikáig, Romániától Új-Zélandig, s mind egy szívvel, egy gondolattal léteznek. Szívmelengető érzés ugyanis, ha arra gondolunk például, hogy az Adventi ünnep fénye a világ több száz pontján hasonló időszakban lobban fel, egyszerre vonva kapcsot köztünk.1798640_489971137773885_208460036_n

A Waldorf-pedagógia ugyanakkora hangsúlyt fektet az egyes gyermekek szellemi, testi és lelki fejlődésére. Ezt támogatja a művészeti, a gyakorlati és az intellektuális tárgyak által is. Evégett is nevezik a Waldorf-iskolákat „a szív, a kéz és a fej” iskolájának. Mivel a Waldorf-iskolák nem kirekesztőek, azaz sem felekezeti, sem népcsoportokba tartozás, sem más megkülönböztető sajátságok nem befolyásolják a családok felvételét, igen színes, kultúrákkal és életszemléletekkel tarkított bölcsőjévé válnak a felnövő gyermekeknek.